RU
EN
TR

» Alüminyum kapı, pencere sistemleri
» Alüminyum ofis bölme sistemleri
» Alüminyum cephe sistemleri
» Kış Bahçeleri
» Saçaklar (Markizler ve Pergolalar)
Kış Bahçeleri

Firmamızın uyguladığı kış bahçeleri, projenin özelliklerine ve statiğine bağlı olarak, çelik konstrüksiyon destekli veya tamamen alüminyum profil sistemi ile cam ağırlıklı duvarlar ve çatıdan oluşmaktadır.

Duvarlar

Duvarlarda kullandığımız malzeme ağırlıklı olarak, ısıyalıtımlı alüminyum doğrama sistemi ve camdır. Bu sistem ile yüksek ısıyalıtımına sahip (Uw : 2,1 W/m2K ısı geçirim katsayısı) sahip duvarlar oluşturulabilir. Ayrıca proje taleplerine göre, sabit, kapılı, tek eksen kanat açılımlı, çift eksen kanat açılımlı (turn&tilt), sürme kanat açılımlı, parelel sürmeli(parellel slide), kaldırmalı sürmeli (hebe-schebe), katlanır sürmeli (folding slide) gibi kullanım seçenekleri uygulanabilir.

Alüminyum doğrama içerisinde kullanılacak ısıcamlarda ısı yalıtımı için low-E kaplamalı camlar, güneş kontrol için solar kaplamalı camlar, gürültü kontrolü için akustik camlar kullanılabilir. Duvarlarda alüminyum doğrama yerine sabit duvarlar oluşturmak ta tabi ki mümkündür.

Çatı

Firmamızın uyguladığı kış bahçelerinin çatıları ağırlıklı olarak alüminyum Skylight sistemi ile camlı olarak imal edilmektedir. Bu sistem ile, gün ışığı tamamen kış bahçesinin hizmetine sunulmaktadır. Bu camlı çatı sisteminde dışa açılar kanatlar uygulanarak, havalandırma sağlanabilmektedir. Skylight sisteminde kullanılan camlar, temperli ve lamine olmak üzere iki ayrı güvenlik unsuru katılmış ısıcamlardır.

Camlarda ısı yalıtımı için low-E kaplamalı camlar, güneş kontrol için solar kaplamalı camlar, gürültü kontrolü için akustik camlar kullanılabilir.Çatıda camlı sistem yerine, güneş geçirmeyen alüminyum kaplamalı veya shingle kaplamalı alternatifler de kullanılabilir.